Türkçe
TL $

Alternatif Tıp - Sarımsak Yağı

 

 

Durham ve Aberdeen Üniversiteleri'de yapılan araştırma, hamilelik dolayısıyla meydana gelen fiziksel değişimlerin sivrisinekleri fazlasıyla cezbettiğini ortaya çıkardı. 
  Çalışmada, hamile olan ve olmayan kadınlardan, sineklik altında uyumaları istendi. Sabah uyanıldığında, hamile kadınların ağına düşen sivrisinek sayısının olmayanlara göre iki kat fazla olduğu görüldü. 
 Bilimadamaları, hamile kadınların normale göre daha yoğun nefes aldığını ve sivrisineklerin insan nefesindeki bileşimleri kullanıyor olabileceğini belirtiyor. Hamile kadınlar oksijene normal insanlardan yaklaşık yüzde 20 daha fazla ihtiyaç duyuyor.
 Ayrıca hamile kadınların daha fazla terlemesinin de sivrisinekleri cezbedeceği ifade ediliyor.
     
     Sıtmaya dikkat
     Uzmanlar, sivriseklerin sıtma hastalığının da taşıyıcısı olduğunu belirterek buna karşı daha hassas olan hamile kadınlarda 'düşük ve ölü doğma' risklerinin oluşabileceğini söyledi. Yılda yaklaşık 1 milyon insanın sıtmadan öldüğünü belirten uzmanlar, egzotik yerlere giden kişilerin ve özellikle hamilelerin koruyucu ilaç ve kremleri kullanmaları konusunda uyarıda bulundu.

Sivrisinekler için insan kokan tuzak

Singapur’da sivrisineklerle mücadele için, insan özellikleri taşıyan tuzak geliştirildi. Plastik kuş kafesi görünümünde olan tuzakta, insanın vücut ısısında sıcaklık yayan bir ısı kaynağı bulunuyor. Sivrisineklere en çekici gelen renkte olan tuzak aynı zamanda, bilimsel olarak sivrisineklerin hoşuna gittiği ispatlanan karbondioksit gazı çıkarıyor

Bu kategoride ürün bulunamadı.
Theme by CWG
Toptan ve Perakende Taşköprü Sarımsak Satışı © 2018
Altyapı: OpenCart-TR