Türkçe
TL $

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün Almadan Once Lütfen Bu bolumu okuyunuz!

İstediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz. 12 ay boyunca sınırsız temin edilir.

 

 1. Soru: Taşköprü Sarımsağı'nın kalite bakımından çeşit ayrılıkları varmı?
  Cevap: Kesinlikle Taşkopru sarımsagının Ceşit bakımından farklılıkları Yoktur. Lezzet ve Tat bakımından Her cesıdı aynıdır.
   
 2. Soru: Taşköprü Sarımsağı'nın çeşitleri dediniz, nedir bunlar?
  Cevap: Çeşitten ziyade hacim farklılıkları vardır. Nasıl insanlar yaratılıştan farklı ozelliklerde ise, sarımsak ta aldığı vitamin ve mineraller doğrultusunda gelişim gösteren ve gösteremeyen çeşitlerde (iri/orta/ufak) olarak ayrılmıstır.

   
 3. Soru: Taşköprü Sarımsağı içi Boşalmadan ne kadar saklanır?
  Cevap: Ekolojik şartlarda yurdumuzun denize yakın bölgelerinde nem oranı yüksek kesimlerde bıraz daha kısa ömurludur hiç kimse farketmez diyemez. Ancak her koşulda doğru saklanırsa 8 - 9 ay rahat depolanabılır.

   
 4. Soru: Taşköprü Sarımsagını Saklama kosulları nasıldır?
  Cevap: Sapları kesilmeden kiler, mutfak ya da deponuzda asılarak güneşten koruyarak ve asla soğuk mevsimlerde dondurmadan saklanmalıdır. Nemli bölgelerde biraz daha kuru bölümlerde saklanmalıdır. Saklama koşulları basit ve kolaydır. Tüketicilerin en büyük yanlışları sarımsağın sapını kesmek, püskullerını yakmak ve buzdolabında saklamaktır. Sapı kesilen sarımsak dayanıklılık bakımından ömru kısalır.
   
 5. Soru: Kopuk sarımsak satıldıgını duyduk hakkında bilgı verebilirmisiniz?
  Cevap: Kopuk sarımsak diye nitelendirilen yine bildiğimiz sarımsağın hasat sırasında ya da işlenme esnasında baş taragının sapından kopması ile oluşan sarımsak cinsidir. Sapı olmadığı için ömru kısadır. Daha çok hızlı bir şekilde tüketilen kesimlerde kullanılmalıdır. 
  Ortalama ömru 4 aydır. 4 ay yine saflığını korumaktadır. Turşu yapımı, sucuk ve baharatta kullanılacaksa tavsiyemdir. Maliyeti çok düşüktür.

Bu kategoride ürün bulunamadı.
Theme by CWG
Toptan ve Perakende Taşköprü Sarımsak Satışı © 2018
Altyapı: OpenCart-TR