Türkçe
TL $

Duyuru Bölümü

2019 yeni sezon ürünlerimiz için hemen sipariş verebilirsiniz.
 
Mahsul İşlendikten sonra sizlerle irtibat kurulup adresinize gönderilecektir..
 
Kastamonu'nun Taşköprü İlçesi'nde en kalitelisi yetiştiği belirtilen ve 'beyaz ' olarak adlandırılan, Şubat ayı sonunda ise dikimi gerçekleşen sarımsağın 10 temmuz 2018 tarihinde tüm il ve ilçede hasadı başlıcak. Türkiye'nin yüzde 25'lik sarımsak ihtiyacını karşılayanTaşköprü'de geçen yıl 20 bin ton civarında sarımsak elde edilmesine rağmen, bu yıl ki sarımsak üretimi 33  bin ton civarında beklendiği açıklandı.
 
SARIMSAK GENELDE
 
Kokusundan nefret edip yememek için türlü mücadeleler verdiğimiz sarımsak uzmanlara göre doğal antibiyotik özelliklerini taşıyan en güçlü bitki. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı, nezle gibi salgın hastalıklar için süper bir çözüm. Sarımsağın mütiş faydaları saymakla bitmiyor, kokusu için rahatsız oluyorsanız gün içinde değilde gece en azından uyumadan önce bir miktar tüketmenizi tavsiye ediyoruz.
Sarımsağın Faydalarını sıralayacak olursak ?
Sarımsağın en etkin maddesi germanyumdur ve özellikle bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun direncini artırır, hastalıklara karşı koruma sağlar. Grip olmamak için ya da olduğunuzda iyileşmek için sarımsağın etkili gücünden yardım alabilirsiniz.
 
Sarımsak borsasının bulunmaması nedeniyle yıllar itibariyle fiyatların farklılık gösterdiği Taşköprü'de sarımsak, geçen yıl sezonu 3.5 TL'den kapatmıştı. Hasadı yaklaşık 3 hafta süren sarımsağın tarlada 10 güne kadar kuruması bekleniyor. Kuruyan Taşköprü sarımsağının önümüzdeki haftalarda  Sarimsaksatis.com ! da yerini alması bekleniyor.
 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.
Theme by CWG
Toptan ve Perakende Taşköprü Sarımsak Satışı © 2019
Altyapı: OpenCart-TR