Sarımsak Tohumu

Sarımsak TohumuSarımsak Bitkisi Ekim Zamanları Butun Türkiye' de Ortalama Aynı aylarda ve mevsimlerde yapılır..


1 Ekim - 15 kasım Sonbahar Ekim Zamanıdır. 25 Subat - 10 Nisan İlkbahar Ekim zamanıdır. Bu Tarihler dışında Ekim işlemi yapılmaz.


Bazı Bölgelere Has tarihler Bıraz ileri yada geri Kaymalar olabilir. Kış ayının sert gecmesi, uzun süremsi ile ilkbahar sarımsak ekimi işlemi İleri tarihe alınabilir.


Sonbahardada Yagmurların Az yağması ile olusan Toprak Tutarsızlılıgı Nedeni ile tarihlerde oynama yapılabilir. Ancak Bu vermiş oldugumuz tarihler En makbul olanıdır..


Sarımsak makinalar ile ekimi Yapılsada En Guzel verim El ile işçi yardımı ile yapılmasıdır. makinalar Tohumları biraz derin ve ters atmaktadır. 1 Dönüm Araziye ortalama 100-125 KG Sarımsak Dişi ekimi yapılır.


Makinalar ile yapıldıgında bu miktar dusmekte ve arazide sarımsak miktarı azalmaktadır. Sıklık yada Seyreklik cok farklılık gostermemektedir.

El ile Dikimi esnasında Arazi Yumusak Kabarık olması Daha kolaylastırıcıdır. Sarımsak Dişinin Sivri ucu üste bakıcak sekilde topraga batırılmalıdır. 10-15 CM topraga Gömülmesi kafidir.1 Dönüm araziye ekimi yapılan 125 Kg sarımsak Sonucunda Maximum 1200 KG Yaş sarımsak elde edilir. Normal şartlarda 15 Agustos tarihine kadar bu sarımsak Fire vermekte olup 650-700 KG kadar düşmektedir. 80-90 KG dönüm basına ekimi yapılırsa ürün hasatında daha az miktarda ürün alınır. Buda Verim yetersizliligidir.  Sarımsak hasat sonrası elde edilen urun yaş ve ağırdır. Örnek olarak KG fiyatı 2 TL iken yaş sarımsagın 2 ton sarımsak 4 Bin TL Tutar. Sarımsak Pazarlanmadan depoda bekletilirse 2 ton sarımsak 1,250 KG ye kadar düşer Fire verir ancak bu esnada kuru sarımsak Fiyatı 4,5-5,00 Tl Tutmaktadır. Üretici için Fazla Farklılık göstermemektedir.

Sarımsak Yetiştiriciliği
Sarımsak Üretimi Her Bitki Gibi Kolay Ve basittir. Üretiminden Hasatına kadar sadece üreticinin alın teri ve emekleri yeterlidir.

Butun Turkiyede Sarımsak Üretimi yapılmaktadır. Taskopru Sarımsagı her bolgeye her ile uyum saglamaktadır.

Kayseri-hatay-uşak-tekirdağ-konya-balıkesir-sivas-antalya-adana-mersin daha bir cok illerde Gönderdiğimiz Tohumluk sarımsaklar yetistirilmektedir.


Soğan Ve Sarımsak Aynı kültürleri Taşımaktadır. Bir cok hastalıklarıda birbirine benzemektedir. Sarımsak üretimi Yapmak isteyen girişimci Ve Çiftçilerimiz Üretimden ziyade sarımsak tohumu konusunda Dikkatli Olmalıdırlar.


Tüketimde kullanılan sarımsakların %60' lık bölümü tohum sarımsagı olmamaktadır. Hastalıklı tohum

Hasat zamanı Düşük verim ve hatta %60 verim eksikligine sebebiyet verir.


Sarımsak Tohumu Kendi dişlerinden Elde Edilmektedir. Üstteki Resimde Gördüğünüz Gibi Sarımsagın Tepesinde Çıkan Tohumlar vardır Bunlar kesinlikle Ticaret amaclı Ekimi yapılmamalıdır.


Üretimini yapıp Harcadıgınız emeği Fazlasıyla kazanmak istiyorsanız Taşköprü Sarımsağının Hastalıksız Saglam tohumunu Kullanmalısınız.

Sarımsak Tohumu Her Daim Bizde Mevcuttur. 

Ürünlerimiz Hastalıksız Kaliteli Tohumlardır. 

Türkiye geneline Gönderdiğimiz Bir çok Müşterimiz Memnun kalmıştır.

Bizden Sarımsak Tohumu Alan Bütün müşterilerimize Ekiminden Hasatına Kadar

Ziraii Konuda Yardımcı Omaktayız. Her Zaman Her Vakitte Bilgi İçin Arayablilirsiniz.

İletişim : 0544 277 98 36

İsmail EYÜPOĞLU

Altta Bulunan Resimler Bir Çok illere Gönderdiğimiz Tohumların Üretim Aşamalarından Oluşmaktadır.


Amasya ilimizden 

Amasya İlimizden 

Amasya ilimizden 

Amasya ilimizden 


Konya İlimizden     


Eskişehir İlimizdenKastamonu Kendi ÜrünlerimizBu kategoride ürün bulunamadı.